Obecność w mediach społecznościowych a poszukiwanie pracy

Czy na pewno zdajesz sobie sprawę, jak bardzo Twój wizerunek w Internecie i mediach społecznościowych wpływa na znalezienie pracy? Social Media są obecnie źródłem informacji o każdym z nas nie tylko dla bliższych lub dalszych znajomych, ale także dla pracodawców.

Praca po studiach lub w trakcie – jak szybko znaleźć?

Doświadczenie zawodowe to jedna z najwyżej cenionych na rynku pracy cech kandydatów, znacząco zwiększająca szansę na zatrudnienie. Podjęcie pierwszej pracy dla studenta lub absolwenta – gdy tego doświadczenia jeszcze brak – nierzadko wydaje się młodym ludziom bardzo trudnym zadaniem. Pojawiają się różnego rodzaju obawy: jak napisać CV do pierwszej pracy, co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, jaką podpisać umowę, czy aktywność zawodowa nie odciąga od zajęć na uczelni itp.

35 porad – jak napisać perfekcyjne CV?

Twoje CV jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki kiedykolwiek napiszesz. Zanim zakończysz nad nim pracę, upewnij, że jest perfekcyjne. Mamy dla Ciebie wskazówki, które sprawią, że zbliży się ono do ideału i zwróci uwagę rekrutera. Pamiętaj, że Twój życiorys musi przekonać go w nie więcej niż 6 sekund (!). To właśnie tyle średnio zajmuje wstępna selekcja dokumentów kandydatów.